Kemp WindSUPer na Nojziku

08/11/2017

Od kempu v Lago di Garda ubehlo pár týždňov a Kuso ohlasuje ďalšiu akciu: Windsurf kemp na Neusiedleri. Okamžité "going! Teším sa, že sa zasa všetci stretneme pri kempingovom stole a skladacom grile. Naposledy sme spolu započali inváziu SUPerov v Zanzi bare. Pre tých, čo nevedia, nachádza sa v areáli Zlatých Pieskov, to je teraz naša nová základňa. Sadám do auta a moje nadšenie stúpa. Nakoľko do kempu prichádzam ako posledná, niektorí majú svoje prvé lekcie už za sebou. V kempe stretávam známe tváre. Vyzerajú zmorene, ale šťastne. Ako inak fasujem Wimbyho. Nadšene pochodujem k vode, kde trénujú ďalší z našej skupinky. Na vode je kinda traffic, všade samí windsurféri a kitesurféri. Reku daj, idem to vyskúšať aj ja.

Odchádzam príjemne zničená vodou a novým druhom športu, spokojná na tele aj na duši

Dostávam rýchle zaškolenie správneho windsurfera a poďho na vodu. Vstávam na SUPe, chytám do ruky lano, ktorým treba plachtu vytiahnuť z vody a pritiahnuť k sebe. Hups, zisťujem, že váži asi toľko, čo ja. Nevadí, mŕtvy ťah v praxi sa zíde. Bude lepší zadok. Všetci naokolo brázdia vodu bez problémov, nenechám sa teda zahanbiť a makám tiež. Krásny to pocit, keď sa vám oprie vietor o plachtu. Škoda, že mám 48 kilo a vo väčšine prípadov som to po pár sekundách neudržala. Dont give up, dont give up, to je moje heslo a tak po dvoch intenzívnych hodinkách brázdim Nojzíkom aj ja.

Večer zhadzujeme plachty a ideme si na spoločnú "vyjížďku" po jazere. Po zotmení sadáme ku grilu a máme tradičné bajlando*. Oooch, zasa tá atmoška. Mám to fakt rada. Zisťujem tiež univerzálne využitie tejto nafukovacej hračky. Nielenže sa na tom parádne paddluje či už medzi vlnami, alebo na pokojnej vode. Je možné k nemu pripojiť windsurfovú plachtu a dať si lepší tréning ako v posilke, nehovoriac o tom, ako sa na tom parádne spí a následne raňajkuje. No jedna báseň tieto SUPy.

Nový deň, nová sila. Nastupujeme do vody, opäť raz si môžeme vybrať či pôjdeme paddlovať, alebo windsurfovať. Času dosť, volím teda obe alternatívy, aj keď dnes trošku odľahčenejšie, nakoľko fúka dosť silný vietor. Bláznime sa vo vode, zatiaľ čo nám Kuso vysvetľuje techniku. Keď už nevládzeme, šup šup pádlovačka pri západe slnka. Romantika..

Víkend bol krátky, ale intenzívny. Opäť som sa niečo nové naučila, posunula svoje hranice, strávila čas s priateľmi. Odchádzam príjemne zničená vodou a novým druhom športu, spokojná na tele aj na duši. Tieto Kusove kempy, to je niečo!